O produktech

Vysoká kvalita, funkční použití a velké množství krásných designů – to jsou atributy, které vypovídají o společnosti alfi GmbH, jejíž produkty vám firma TERLA s.r.o., jako výhradní dovozce outdoorového zboží této značky, nabízí. Všechny produkty, které dovážíme, jsou:

  • vyvinuty německou společností alfi GmBH, která v roce 2014 oslavila 100 let své existence
  • z netoxických a recyklovatelných materiálů
  • 100% těsnící

Některé výrobky značky alfi se vyrábí kompletně v závodě v německém Wertheimu, pro některé výrobky používá výrobce komponenty z jiných zemí a kompletace výrobků i jejich finální produkce probíhá rovněž ve výrobním závodě ve Wertheimu. Uvedené výrobky jsou označeny "Made in Germany". Výrobu některých produktů si alfi GmBH (stejně jako většina známých výrobců) zadává v jiných zemí, tedy i v Číně. I tyto produkty ale procházejí náročnými výstupními kontrolami samotného výrobce i německými státními kontrolami kvality.

Co u nás můžete najít:

1) Inteligentní termosky

Inteligentní termoska (vyrobená kompletně v Německu) nabízí komfort v kombinaci láhve na pití a výhod isolačních vlastností termosky. Je vhodná především pro děti a aktivní lidi, prostě pro všechny ty, co se chtějí rychle a jednoduše napít nápoje v teplotě, kterou si sami zvolí. Výrobce garantuje u Inteligentních termosek 12 hodin pro teplé nápoje a 24 hodin pro studené nápoje. 

Korpus termosky je vyroben z nerezové oceli, tzn. z hygienického materiálu. Jedná se o nerezovou potravinářskou ocel, která je odolná vůči kyselinám, a to i vůči nápojům obsahujícím velké množství ovocných kyselin nebo uhličitanů, přičemž je výjimečně odolná vůči nárazům a úderům. Inteligentní termoska udržuje ideální teplotu nápojů několik hodin. Vakuový (isolační) obal Inteligentní termosky se skládá ze dvou nerezových stěn oddělených dutinou, ve které je vakuum. Tímto je obsah termosky dokonale isolován od okolní teploty.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Před plněním termosky teplými nápoji, nechte horké nápoje vychladnout na teplotu určenou k pití! Vzhledem ke svým izolačním schopnostem udržuje Inteligentní termoska svůj obsah téměř v konstantní teplotě po dobu několika hodin. Z tohoto důvodu hrozí nebezpečí opaření horkými nápoji!

Inteligentní termosky nabízíme v objemech 0,35 l a 0,5l. Před použitím si přečtěte návod na použití. Dostanete ho spolu s koupí Inteligentní termosky nebo je ke stažení na tomto webu u každého produktu. Ke všem produktům nabízíme také náhradní pítka, víčka, štětky na mytí a čistící tablety.

Inteligentní termosky nabízíme nyní ve dvou různých provedeních. Korpus termosky je vždy stejný, u "inteligentní termosky II" se pro pití musí odklopit víčko a pítko se musí pootočit do polohy pro pití a u "inteligentní termosky 2018" se víčko odšroubuje a následně je možné z picího otvoru pít. Picí mechanismus u Inteligentní termosky 2018 je vhodný spíše pro starší děti či dospělé (díky širšímu otvoru pro pití). Pítka na oba uvedené typy termosek jsou vzájemně kompatibilní a je možné je samostatně dokoupit.

Inteligentní termosky lze umývat v myčce na nádobí. Termoska s objemem 0,5l váží 263g a termoska s objemem 0,35l váží 223g.

Izolační vlastnosti termosky 0,35l

Izolační vlastnosti termosky 0,5l

2) Termosky bez pítka

Příznivce klasických šroubovacích termosek může zaujmout naše nabídka termosek bez pítka. V krásných barvách i v klasickém nerezu a v několika velikostech nabízíme kvalitní termosky s výbornými izolačními vlastnostmi (pětiletá garance, u termosek Eco a Perfect 12 hodin pro teplé nápoje a 24 hodin pro studené nápoje). 

3) Lahve na pití

Lahve na pití jsou vyrobeny z netoxických materiálů (bez vnitřního nátěru, bez bisfenolu A, bez těžkých kovů) a jsou hygienicky vhodné, jako všechny produkty značky alfi. Korpus lahve je vyroben z nerezové oceli, nepodléhající korozi.  Je odolný vůči oděrům, dopadům a nárazům. Díky svému širokému otvoru (4,5cm) je snadno ručně umyvatelný. Lahev II a lahev 2018  je možné umývat v myčcce na nádobí. Starší typ lahve není určen pro mytí v myčce. Uzávěr je vyroben z polypropylenu.

Lahve na pití nemají izolační vlastnosti. Všechny lahve jsou 100% těsnící díky kvalitnímu silikonovému těsnění. Jsou také vhodné pro sycené nápoje. Nabízíme je ve velikostech 0,35l (s hmotností 122g), 0,6l (s hmotností 162g) a 1l. Lahve o objemu 0,6l a 1,0l jsou vhodné i do držáků na kolo určených pro Inteligentní termosky nebo do držáků v mnoha autech. Ke všem produktům nabízíme také náhradní picí uzávěry, kartáče na mytí a čistící tablety.

V nabídce naleznete v současné době tyto typy lahví:

  • lahve s pítkem, které vám umožňují komfortní pití.  Za účelem pití je po odklopení víčka nutné pootočit pítkem proti směru hodinových ručiček. Je zde také důmyslná pojistka proti případnému vytečení nápoje. Pokud po skončení pití nevrátíte pítko do polohy zavřeno, nelze zaklopit víčko. Tento typ lahve je k dostání ve dvou variantách - novější typ s označením "Lahev II" má silikonový prstenec pod hrdlem pro snadné uchopení jednou rukou a korpus je možné umývat v myčce na nádobí; starší typ lahve, který již jen doprodáváme, nelze mýt v myčce na nádobí.
  • lahve 2018 - novinka na trhu s novým typem pítka, kde se víčko odšroubuje a následně je možné z picího otvoru pít. Picí mechanismus u lahví 2018 je vhodný spíše pro starší děti či dospělé (díky širšímu otvoru pro pití). Pítka na "Lahev II" a na "Lahev 2018" jsou vzájemně kompatibilní a je možné je samostatně dokoupit.
  • lahve bez pítka, se šroubovacím uzávěrem. Tento typ lahví jen doprodáváme a výrobce ho již nevyrábí. Lahve se šroubovacím uzávěrem mají v uzávěru otvor, kterým je možné protáhnout šňůrku či zacvaknout karabinu a poté připevnit např. na batoh. 

4) Termonádoby na jídlo

Termonádoby na jídlo jsou určeny pouze pro uchování potravin.

Termonádoby jsou vyrobeny z nerezové oceli, bez toxinů a bez vnitřního nátěru. Jako všechny produkty značky alfi zde nabízené, jsou 100% těsnící. Díky svým isolačním vlastnostem uchovávají jídlo v teplotě, kterou si sami zvolíte. Jsou vhodné pro uchování jak teplých potravin (polévky, vařené jídlo), tak i pro uchování studených potravin – v letních měsících např. zmrzliny, salátů nebo ovoce. Firma poskytuje záruku na tyto isolační vlastnosti 5 let (6h teplé, 12h studené). Termonádoby je možné naplnit maximálně cca 2cm pod okraj.  Pro údržbu nabízíme i speciální kartáč nebo čistící tablety značky alfi. Měkká pěnová hlavice usnadňuje čištění vnitřku nádoby.  Termonádoby nejsou určeny k mytí v myčce na nádobí! K dostání jsou v několika designech a v různých velikostech – objem 0,35l, 0,5l, 0,75l a 1l.

Izolační vlastnosti termonádoby 0,35l

5) Termohrnky

Termohrnky jsou oblíbeným „společníkem“ mnoha lidí v autě, při cestě do práce i ve volném čase. Termohrnky značky alfi jsou navíc nárazu i oděru odolné. Pasují do držáků nápojů ve většině aut. Jednoduše se ovládají jednou rukou a jsou 100% těsnící, což oceníte především v autě. Mají isolační vlastnosti, na které firma poskytuje 5-ti letou záruku  - udrží nápoj 4 hodiny teplý a 8 hodin studený. Korpus termohrnku je vyroben z nerezové oceli, vhodný pro studené i teplé nápoje.  Nabízíme je ve 3 variantách – termohrnek PERFECT, termohrnek TRAVEL a termohrnek TRAVEL PLUS.

Použití termohrnku PERFECT je jednoduché – stiskem tlačítka se vám otevře „pítko“ a vy můžete pít. Vymačknutím tlačítka se „pítko“ uzavře a hrnek je uzavřený.

Termohrnek TRAVEL je založen na podobném principu – tlačítko, které je uprostřed vrchního dílu zmačknutím otevře picí část a můžete se zde napít z jakékoliv strany (360°), není zde „pítko“. Opětovným zmačknutím tlačítka se picí část uzavře.

Termohrnek TRAVEL PLUS je kombinací obou zmiňovaných termohrnků. Má tlačítko uprostřed vrchního dílu a otvor pro pití, který se zmáčknutím tlačítka otevírá nebo zavírá (nelze pít po celém obvodu vrchního dílu).
Novinkou roku 2016 jsou sklenice GlasMotion s objemem 200ml, které nabízíme v sadě po 2 kusech. Jsou vytvořeny podle užitných i designových potřeb zákazníka a vyrobeny z dvoustěnného masivního skla (směs křemičitanu a boru), aby udržely studený nápoj (minerálku s ledem) nebo horký nápoj (čaj, kávu). Tento produkt oceníte převážně díky izolačním vlastnostem, ať máte ve sklenici studený nebo teplý nápoj, v klidu  sklenici udržíte v ruce (nepálí ani nestudí) právě díky dvoustěnnému sklu. Sklenice je možné umývat v myčce.  

6) Termokonvice

Termokonvice značky alfi spojují vysokou kvalitu s vysokou užitnou hodnotou a designem, který již několikrát získal významná ocenění. Díky svým isolačním vlastnostem umožňuje uchování teplých (čaj, káva) či studených nápojů (voda, džus). Můžete si vybrat ze široké škály designů, materiálů a barev. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, bez toxinů. Všechny konvice jsou speciálně vyvinuty pro obsluhování jednou rukou. Firma poskytuje 5let záruky na isolační vlastnosti. Do termokonvice je také možné vkládat čajový filtr, který je buď součástí konvice, nebo je možné jej doobjednat.

7) Chladící nádoby a tašky

Chladící nádoby značky alfi mají zajímavý design a jsou určené pro chlazení lahví na víno o obsahu 0,7l a 1,0l. Nápoje v lahvi zůstanou celé hodiny chladné a čerstvé. Chladící nádoby značky alfi aktivně chladí, namísto pouhého udržování teploty. Nedochází ke kondenzaci a z toho důvodu nezanechávají chladící nádoby skvrny na stole.

V sekci chladících nádob naleznete i karafu Flow Motion - novinku roku 2014, která udrží až 6 hodin studený nápoj a umožňuje nalévat nápoj z celého obvodu hrdla (360°), přičemž mačkací uzávěr umožňuje stabilní bezpečné nalévání. V uzávěru je také integrován cedník, který vám bezpečně udrží kousky ledu nebo ovoce, aby nepadali do sklenice. Celou karafu je možno umývat v myčce. Úzký design je vhodný do dvířek většiny běžných lednic.

Chladící tašky „2 v 1”  spojují  vysokou kvalitu s vysokou užitnou hodnotou a designem. Jedná se o praktickou designovou tašku s chladící taškou uvnitř.  Tašku je možno mít složenou dohromady anebo použít zvlášť chladící tašku a barevnou vrchní tašku použít na další věci, které nepotřebují uchování v chladu. Odolné švy a robustní popruhy  vám zaručí bezpečný  transport  i  při plném  naložení. Taška je odlehčená s polstrovanou rukojetí pro vysoký komfort. Chladící taška je vyrobena bez PVC a toxinů pro zdravotně nezávadnou přepravu potravin. Rozměry tašky jsou: délka 48cm, šířka 15cm a výška 40cm. Tašku naleznete v několika krásných barevných designech.